Products
Back to overview
Summer fruits
Ingredients
strawberries, redcurrants, raspberries, blackberries, blueberries, cherriesBack to overview
Logistic information
| Article code |
85410399
|
| Packaging | 15 x 450 g |
| EAN packaging |
5413408100084
|
| EAN case |
5413408038547
|
| Languages on packaging |
EN, FR, ES
|
| Languages on box |
EN, FR, ES
|
| Number of layers/number of cases per layer |
7/9 (EP)
10/14 (IP)
|
Average nutritional value per 100g:
| Energy (kJ/kcal) | 170,6/40,8 |
| Fats | ,2g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrates | 6,4g |
| of which sugars | 6g |
| Proteins | ,8g |
| Salt | 0g |
Instructions
Place the desired amount of fruit in a bowl and leave to thaw in the refrigerator until defrosted. Once defrosted, keep refrigerated and use within 24 hours.