Logistic information
| Article code |
00310199
|
| Packaging | 10 x 1 kg |
| EAN packaging |
5413408110489
|
| EAN case |
5413408010031
|
| Languages on packaging |
GB, DE, FR, IT, ES, PT, NL, RU, CZ, SK, RO, BG, HU, PL, DK, GR, FI, SV, LT, LV
|
| Languages on box |
DE, EN, FR, IT, NL, PT, ES
|
| Number of layers/number of cases per layer |
9/9 (EP)
9/12 (IP)
|
Logistic information
| Article code |
00314299
|
| Packaging | 4 x 2,5 kg |
| EAN packaging |
5413408130579
|
| EAN case |
5413408410039
|
| Languages on packaging |
DE, EN, FR, IT, NL, PT, ES
|
| Languages on box |
DE, EN, FR, IT, NL, PT, ES
|
| Number of layers/number of cases per layer |
9/9 (EP)
|
Average nutritional value per 100g:
| Energy (kJ/kcal) | 297,9/70,5 |
| Fats | ,3g |
| of which saturates | ,1g |
| Carbohydrates | 14,3g |
| of which sugars | 4,2g |
| Proteins | 1,3g |
| Salt | ,11g |
Instructions
Heat or fry in oven or pan. Best cooked from frozen.