Logistic information
| Article code |
10610199
|
| Packaging | 10 x 1 kg |
| EAN packaging |
5413408112100
|
| EAN case |
5413408021068
|
| Languages on packaging |
DE, EN, IT, PT, ES
|
| Languages on box |
DE, EN, IT, PT, ES
|
| Number of layers/number of cases per layer |
10/9 (EP)
10/12 (IP)
|
Logistic information
| Article code |
10614299
|
| Packaging | 4 x 2,5 kg |
| EAN packaging |
5413408102101
|
| EAN case |
5413408421066
|
| Languages on packaging |
BG, DE, EN, FR, HU, IT, NL, PT, RO, ES
|
| Languages on box |
BG, DE, EN, FR, HU, IT, NL, PT, RO, ES
|
| Number of layers/number of cases per layer |
10/9 (EP)
10/12 (IP)
|
Average nutritional value per 100g:
| Energy (kJ/kcal) | 575,7/137,2 |
| Fats | 1,2g |
| of which saturates | ,2g |
| Carbohydrates | 18,1g |
| of which sugars | 1,1g |
| Proteins | 7,6g |
| Salt | ,04g |
Instructions
Cook from frozen. Prepare as fresh vegetables with reduced cooking time. Add spices to your own taste.