Products
Back to overview
Brunoise mix
Ingredients
diced carrots, diced celeriac, diced leeks, diced onionsBack to overview
Logistic information
| Article code |
66814299
|
| Packaging | 4 x 2,5 kg |
| EAN packaging |
5413408105065
|
| EAN case |
5413408426689
|
| Languages on packaging |
GB, DE, FR, IT, ES, PT, NL, RU, CZ, SK, RO, BG, HU, PL, DK, HR, GR, FI, SV, LT, EE, LV, SL
|
| Languages on box |
DE, EN, FI, FR, IT, NL, PT, RO, ES, SV
|
| Number of layers/number of cases per layer |
8/9 (EP)
8/12 (IP)
|
Average nutritional value per 100g:
| Energy (kJ/kcal) | 124,1/29,6 |
| Fats | 0g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrates | 4,5g |
| of which sugars | 3g |
| Proteins | 1,2g |
| Salt | ,17g |
Allergens
Celery
Instructions
Cook from frozen. Prepare as fresh vegetables with reduced cooking time. Add spices to your own taste.