Products
Back to overview
Peppers red/green/ yellow 20x20 mm
Ingredients
diced green peppers, diced red pepper, diced yellow peppersBack to overview
Logistic information
| Article code |
23614299
|
| Packaging | 4 x 2,5 kg |
| EAN packaging |
5413408109148
|
| EAN case |
5413408422360
|
| Languages on packaging |
DE, DA, EN, FR, IT, NL, PT, ES
|
| Languages on box |
DE, DA, EN, FR, IT, NL, PT, ES
|
| Number of layers/number of cases per layer |
7/9 (EP)
7/12 (IP)
|
Average nutritional value per 100g:
| Energy (kJ/kcal) | 99,5/23,7 |
| Fats | ,1g |
| of which saturates | 0g |
| Carbohydrates | 3,7g |
| of which sugars | 3,4g |
| Proteins | ,9g |
| Salt | 0g |
Instructions
Cook from frozen. Prepare as fresh vegetables with reduced cooking time. Add spices to your own taste.